گزینه ها و مفتول گالوانیزه

↑ «تاریخچه گالوانیزه گرم». بایگانی‌شده از اصلی در ۱۳ فوریه ۲۰۱۵. دریافت‌شده در ۵ ژانویه ۲۰۱۵. ↑ اطلاعات گالوانیزه ↑ مراحل گالوانیزه گرم

از دیگر محصولات آهن بیزینس می توان به توری فرنگی و توری سیم بکسلی یا فنس سیم بکسلی اشاره کرد.

مخازنی که فقط سطح خارج آن‌ها گالوانیزه می‌شود جهت جلوگیری از انفجار این قطعات در داخل آب مذاب می‌بایست به لوله‌هایی جهت ورود و خروج هوا هنگام غوطه وری در وان مذاب مجهز شوند که ارتباط فضای داخل مخزن را با فضای بیرون از وان برقرار می‌نمایند.

۱۹۲۹ - درگذشت ژرژ کلمانسو نخست‌وزیر فرانسه از سال ۱۹۰۶ تا ۱۹۰۹

مرحله ی پایانی کلاف شدن مفتول در قطرها و وزن های مورد نظر.

سیم مفتول گالوانیزه با توجه به روش تولید آن به دو دسته‌ی مفتول گالوانیزه گرم و مفتول گالوانیزه سرد نیز تقسیم‌بندی می‌شود:

للحصول على سعر السلك المجلفن على الفور يمكنك إرسال رسالة إلى الرقم التالي والاتصال.

≡ منو اصلی لوله و اتصالات الکتریکال لوله برق لوله برق

سیم مفتولی های گالوانیزه که گفته شد به علت انعطاف پذیری بالا به راحتی شکل داده می شوند که همین موضوع باعث شده تا در مصارف و صنایع گوناگون مورد استفاده ی بیشتری قرار بگیرند و هم چنین در بازار به نام های دیگری هم معروف هستند که از جمله ی این نام ها سیم مفتولی پخته شده، آنیل شده و … هم می گویند و البته لازم به ذکر است که نوع دیگری از مفتول هم وجود دارد که گالوانیزه شده هستند که این نوع هم از انعطاف پذیری بالایی برخوردار است و به اصطلاح نرم است و به راحتی قابلیت شکل گرفتن را دارد.

بازدید و کنترل قطعات تولیدی باید پس از گالوانیزه شدن انجام گیرد تا از کیفیت آن مطمئن شد و در صورت بروز اشکال یا نقصی سریعاً بر طرف گردیده یا از ادامه تولید تا رفع عیب جلوگیری شود.

این سیم‌های مفتولی بر اساس فرآیند ویژه‌ای ساخته شده و سپس درنتیجه این فرآیند پوششی از آلیاژی مقاوم از جنس فلز روی بر روی آن ایجاد می شود و این کار باعث بالاتر رفتن مقاومت فولاد خواهد شد.

با توجه به این که در تولید مفتول گالوانیزه از مفتول سیاه استفاده می‌شود بنابراین بسیار نرم بوده و درصد ازدیاد طولی آن و هم‌چنین مقاومت آن در مقابل خمش و پیچش افزایش می‌یابد.

دمای محلول بین ۵۰الی ۶۰ بهترین کارکرد را دارد. بعد از مدتی میزان آهن فلاکس افزایش خواهد یافت و در زمانی که از ۳/۰ گرم در لیتر بیشتر شد باید آن را با عملیات شیمیایی بخصوص تصفیه نمود. (شرح آزمایش تعین مقدار آهن فلاکس و روش تصفیه آن در بخش شیمی گالوانیزه آورده شده‌است)

ویکی‌پدیا دانشنامه‌ای اینترنتی با بیش از ۲۸۰ زبان با کلیک کنید محتوای آزاد است که با همکاری افراد داوطلب نوشته می‌شود و هر کس که به اینترنت دسترسی داشته باشد می‌تواند مقاله‌های آن را ویرایش کند. هدف ویکی‌پدیا آفرینش و انتشار جهانی یک دانشنامهٔ آزاد به تمامی زبان‌های زندهٔ دنیاست. با رشد روزافزون این دانشنامه گردانندگان آن در بنیاد ویکی‌مدیا چندین پروژهٔ مشابه دیگر همچون ویکی‌واژه، ویکی‌کتاب، ویکی‌گفتاورد، ویکی‌خبر، ویکی‌دانشگاه، ویکی‌سفر، ویکی‌داده و ویکی‌گونه را پدیدآوردند.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *